İçeriğe geç

2024 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2024 YKS sonuç açıklama tarihi

2024 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2024 YKS sonuç açıklama tarihi!

    2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından 8 Haziran 2024 – 9 Haziran 2024 tarihlerinde yapılan YKS (TYT,AYT veYDT) üniversite sınavlarının ardından nefesler tutulmaya başlandı,gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi.

   ÖSYM tarafından yayımlanan 2024 YKS Kılavuzuna göre sonuçların 17 Temmuz 2024 Çarşamba günü açıklanması bekleniyor.

2024 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2024 YKS sonuç açıklama tarihi!….

   Milyonlarca adayın ter döktüğü üniversite sınavları 2024 YKS sınavları (TYT AYT YDT) sona erince adaylar YKS sonuçlarının açıklanma tarihine odaklandı. 2024 YKS sonuçlarının erken açıklanıp açıklanmayacağını merak etmeye başladılar.”yks erken açıklanır mı,2024 yks sonuçları erken açıklanır mı,yks ne zaman açıklanacak,yks erken mi açıklanacak,2024 yks sonuçları ne zaman açıklanacak,yks erken açıklanır mı 2024,yks sonuçları,yks sonuçları ne zaman açıklanacak,yks sınav sonuçları” en çok sorgulananların en başında yer aldı.

Peki 2024 YKS erken açıklanır mı?Daha önceki yıllarda YKS Sonuçları üniversite sınav sonuçları erken açıklandı mı?

  Daha önceki yıllarda yapılan YKS sınavlarına  bakıldığında YKS Sınav sonuçlarının az da olsa belirtilen tarihlerden önce açıklanması ihtimali var … Ama çok erken bir tarih beklenmiyor. Bu sene de büyük ihtimalle ÖSYM TYT AYT YDT YKS sınav sonuçlarını ya belirtilen tarihte ya da belirtilen tarihe çok yakın bir tarihte  açıklayacaktır.

  Ama bir tarih vermek çok zor…Zaten 2024 YKS sınav sonuçları erken bir tarihte açıklanırsa basın medya yoluyla duyuru yapacaktır.

   Adayların ÖSYM resmi internet dışındaki sitesi dışındaki sitelere ,özellikle  sosyal medya araçlarına itibar etmemesi gerekir.

ÖSYM nin ‘’2024 YKS Sonuçları Açıklandı ‘’ Duyurusundan Sonra aşağıdaki linkler den sonuçların belli olup olmadığını görebilir açıklandıysa sonucunuzu öğrenebilirsiniz


2024 ÖSYM YKS SONUÇ ÖĞRENME  SAYFASI

https://sonuc.osym.gov.tr

2024 YKS ÖSYM DUYURULAR SAYFASI

ösym duyurular > 2024 yks, yks > duyurular,

https://www.osym.gov.tr/TR,29144/2024.html

ÖSYM ANASAYFA

https://www.osym.gov.tr/


2024 YKS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? YKS tercih kılavuzu 2024 pdf  yks tercih kılavuzu pdf ne zaman yayınlanacak, 2024 yks tercih kılavuzu

     2024 YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağı tercihlerin ne zaman yapılacağı YKS sınavından sonra merak edilenler arasında yer aldı..Ama YKS tercihlerinin başlaması için öncelikle  ÖSYM 2024 YKS sonuçlarının açıklanması gerekiyor.’ÖSYM  YKS  TYT AYT YDT sınav sonuçlarının açıklandığını duyurunca YKS tercih süreci başlamış olacak.YKS Sonuçlarının açıklanmasından sonra ÖSYM internet sitesinde 2024 YKS Tercih Kılavuzu yayımlanacak ve verilen tarihlerde tercihler başlayacak ve yapılacaktır.

 2024 YKS  tercihlerinin ne zaman yapılacağı ,nasıl yapılacağı hangi siteden yapılacağı daha önceden yayınlanan ‘2024 YKS KILAVUZU’nda yer almıyor.Tercihlerin zamanı nasıl yapılacağı ile ilgili detayların  YKS sınavı sonrasında yayınlaması beklenen 2024 YKS Tercih Kılavuzunda (  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundaaçıklanması bekleniyor.


2024 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? tercihleri nasıl yapılır 2024, YKS tercih ne zaman 2024, YKS tercihleri ne zaman, Üniversite tercihleri ne zaman, YKS tercihleri nasıl olacak 2024,Lise tercihi nasıl yapılır 2024

     Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü  YKS sınavları sona erdi.  Şimdi ise YKS sonuçlarının 17 Temmuz 2024 tarihinde  açıklanması ve tercih sürecinin başlaması bekleniyor.YKS TYT AYT YDT üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2024 YKS TERCİH KILAVUZU yayınlanacak ve tercih süreci başlayacaktır.Tercihlerle ilgili detaylar kılavuzdan öğrenildikten sonra tercih sürecine devem edilecektir.


2024 YKS Tercih Kılavuzu Hangi Sitede yayımlanır?Tercih kılvuzu pdf nasıl indirilir?

2024 YKS sonuçları yayınlandığında tercih kılavuzunun yayınlanıp yayımlanmadığını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

ÖSYM YKS DUYURULAR SAYFASI

ösym duyurular > 2024 yks

ÖSYM DUYURULAR Sayfasına Gitmek İçin Tıkla

https://www.osym.gov.tr/TR,29144/2024.html


YKS Tercih Kılavuzunda(Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda  ) Neler yer Alır?

Daha önceden yayınlanan tercih Kılavuzlarında genel olarak;

YKS Yerleştirme İle İlgili Genel Bilgiler

-YKS Tercihler İle İlgili Koşullar

-Merkezî Genel Yerleştirmenin Ne Zaman ve Nasıl Yapılacağı

Yükseköğretim Programlarına Kayıt İşlemleri kayıtla ilgili belgeler şartlar,

-Adayların Merkezî Yerleştirme İçin Tercih Yapabilecekleri Tablolar üniversiteler yüksek okular , şartları başarı sıralamaları kontenjanları özel şartları

Yer alıyordu

 YKS TERCİH KILAVUZU İÇİNDEKİLER

  1. YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

1 1.1. Merkezî Yerleştirme İçin Tercih İşlemi Nasıl Yapılacaktır?

1 1.2. Adaylar Yükseköğretim Programlarına Nasıl Yerleştirilecektir?

1 1.3. Yükseköğretim Programına Yerleştirilen Adayların OBP’lerinin Çarpılacağı Katsayılar

1 1.4. Merkezî Yerleştirme Yapılacak Yükseköğretim Programlarının Kontenjan ve Koşulları Nelerdir?

 1 1.5. Tercihler İle İlgili Koşullar Nelerdir?

1 2. TERCİH İLE İLGİLİ BİLGİLER

3 2.1. Tercihlerin Yapılması

3 2.2. Okul Birincilerinin Tercihlerini Yaparken Göz Önünde Tutacağı Hususlar

4 2.3. Engelli Adayların Tercihlerini Yaparken Göz Önünde Tutacağı Hususlar

4 3. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAKTIR?

4 3.1. Merkezî Genel Yerleştirme Ne Zaman ve Nasıl Yapılacaktır?

 4 3.2. Merkezî Yerleştirme İşleminde Eşit Puan Alan Adaylara Nasıl Bir İşlem Yapılır?

 5 3.3. TÜBİTAK Yarışmalarında Başarılı Olanlar

5 3.4. Ek Yerleştirme Nasıl Yapılacaktır?

 6 3.5. Yerleştirme Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır?

 7 4. YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

7 4.1. Kayıt İçin Gerekli Belgeler

7 4.2. Kayıtla İlgili Bilgiler

7 4.3. YKS Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanıldığı Bildirilen Yükseköğretim Programlarına Hangi Durumlarda Kayıt Yaptırılamaz?

8 4.4. ÖSYM’nin Yükseköğretim Kurumlarındaki Kayıt İşlemleri ve Bu Kurumlar Arasındaki Geçişlerle İlişkisi Var mıdır?

9 5. ÖZEL YETENEK GEREKTİREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALIMI NASIL OLACAKTIR?

9  Adayların Merkezî Yerleştirme İçin Tercih Yapabilecekleri Tablolar

Paylaş