İçeriğe geç

2023 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2023 YKS sonuç açıklama tarihi!….YKS SAYACI

2023 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2023 YKS sonuç açıklama tarihi!….YKS SAYACI

2023-YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı (19 Ağustos 2023)

   2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2023-YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2023-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden 19 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.00’den itibaren öğrenebilecektir. Ayrıca Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

       2023-YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 28 Ağustos – 1 Eylül 2023 tarihleri arasında, elektronik kayıtlar ise 28 – 30 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek’te sunulmuştur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

2023-YKS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler


 En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-3)

Tablo-3 İNDİR

2 Yıllık Önisans Bölümleri Tablo 3 de yer almaktadır.


 En Küçük ve En Büyük Puanlar (TABLO-4)

Tablo-4 İNDİR

4 Yıllık Lisans Bölümleri Tablo 4 de yer almaktadır.


   

    2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. ÖSYM (Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) tarafından 17 Haziran 2023 – 18 Haziran 2023 tarihlerinde yapılan YKS (TYT,AYT veYDT) üniversite sınavlarının ardından nefesler tutulmaya başlandı,gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi.

[wpcdt-countdown id=”47623″]

   ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 YKS Kılavuzuna göre sonuçların 20 Temmuz 2023 Perşembe günü açıklanması bekleniyor.

2023 YKS Erken Açıklanır mı? YKS Sonuçları Ne Zaman Yayınlanacak ? YKS Sonuçları Erken Açıklanır mı, YKS Ne Zaman Açıklanacak, YKS Erken mi Açıklanacak? işte ÖSYM nin 2023 YKS sonuç açıklama tarihi!….

   Milyonlarca adayın ter döktüğü üniversite sınavları 2023 YKS sınavları (TYT AYT YDT) sona erince adaylar YKS sonuçlarının açıklanma tarihine odaklandı. 2023 YKS sonuçlarının erken açıklanıp açıklanmayacağını merak etmeye başladılar.”yks erken açıklanır mı,2023 yks sonuçları erken açıklanır mı,yks ne zaman açıklanacak,yks erken mi açıklanacak,2023 yks sonuçları ne zaman açıklanacak,yks erken açıklanır mı 2023,yks sonuçları,yks sonuçları ne zaman açıklanacak,yks sınav sonuçları” en çok sorgulananların en başında yer aldı.

Peki 2023 YKS erken açıklanır mı?Daha önceki yıllarda YKS Sonuçları üniversite sınav sonuçları erken açıklandı mı?

  Daha önceki yıllarda yapılan YKS sınavlarına  bakıldığında YKS Sınav sonuçlarının az da olsa belirtilen tarihlerden önce açıklanması ihtimali var … Ama çok erken bir tarih beklenmiyor. Bu sene de büyük ihtimalle ÖSYM TYT AYT YDT YKS sınav sonuçlarını ya belirtilen tarihte ya da belirtilen tarihe çok yakın bir tarihte  açıklayacaktır.

  Ama bir tarih vermek çok zor…Zaten 2023 YKS sınav sonuçları erken bir tarihte açıklanırsa basın medya yoluyla duyuru yapacaktır.

   Adayların ÖSYM resmi internet dışındaki sitesi dışındaki sitelere ,özellikle  sosyal medya araçlarına itibar etmemesi gerekir.

ÖSYM nin ‘’2023 YKS Sonuçları Açıklandı ‘’ Duyurusundan Sonra aşağıdaki linkler den sonuçların belli olup olmadığını görebilir açıklandıysa sonucunuzu öğrenebilirsiniz


2023 ÖSYM YKS SONUÇ ÖĞRENME  SAYFASI

https://sonuc.osym.gov.tr

2023 YKS ÖSYM DUYURULAR SAYFASI

ösym duyurular > 2023 yks, yks > duyurular,

https://www.osym.gov.tr/TR,19223/2023.html

ÖSYM ANASAYFA

https://www.osym.gov.tr/

2023 YKS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak? YKS tercih kılavuzu 2023 pdf  yks tercih kılavuzu pdf ne zaman yayınlanacak, 2023 yks tercih kılavuzu

     2023 YKS tercihlerinin ne zaman başlayacağı tercihlerin ne zaman yapılacağı YKS sınavından sonra merak edilenler arasında yer aldı..Ama YKS tercihlerinin başlaması için öncelikle  ÖSYM 2023 YKS sonuçlarının açıklanması gerekiyor.’ÖSYM  YKS  TYT AYT YDT sınav sonuçlarının açıklandığını duyurunca YKS tercih süreci başlamış olacak.YKS Sonuçlarının açıklanmasından sonra ÖSYM internet sitesinde 2023 YKS Tercih Kılavuzu yayımlanacak ve verilen tarihlerde tercihler başlayacak ve yapılacaktır.

 2023 YKS  tercihlerinin ne zaman yapılacağı ,nasıl yapılacağı hangi siteden yapılacağı daha önceden yayınlanan ‘2023 YKS KILAVUZU’nda yer almıyor.Tercihlerin zamanı nasıl yapılacağı ile ilgili detayların  YKS sınavı sonrasında yayınlaması beklenen 2023 YKS Tercih Kılavuzunda (  Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundaaçıklanması bekleniyor.


2023 YKS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak? tercihleri nasıl yapılır 2023, YKS tercih ne zaman 2023, YKS tercihleri ne zaman, Üniversite tercihleri ne zaman, YKS tercihleri nasıl olacak 2023,Lise tercihi nasıl yapılır 2023

     Milyonlarca öğrencinin ter döktüğü  YKS sınavları sona erdi.  Şimdi ise YKS sonuçlarının 20 Temmuz 2023 tarihinde  açıklanması ve tercih sürecinin başlaması bekleniyor.YKS TYT AYT YDT üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2023 YKS TERCİH KILAVUZU yayınlanacak ve tercih süreci başlayacaktır.Tercihlerle ilgili detaylar kılavuzdan öğrenildikten sonra tercih sürecine devem edilecektir.


2023 YKS Tercih Kılavuzu Hangi Sitede yayımlanır?Tercih kılvuzu pdf nasıl indirilir?

2023 YKS sonuçları yayınlandığında tercih kılavuzunun yayınlanıp yayımlanmadığını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

ÖSYM YKS DUYURULAR SAYFASI

ösym duyurular > 2023 yks

ÖSYM DUYURULAR Sayfasına Gitmek İçin Tıkla

https://www.osym.gov.tr/TR,19223/2023.html


YKS Tercih Kılavuzunda(Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda  ) Neler yer Alır?

Daha önceden yayınlanan tercih Kılavuzlarında genel olarak;

YKS Yerleştirme İle İlgili Genel Bilgiler

-YKS Tercihler İle İlgili Koşullar

-Merkezî Genel Yerleştirmenin Ne Zaman ve Nasıl Yapılacağı

Yükseköğretim Programlarına Kayıt İşlemleri kayıtla ilgili belgeler şartlar,

-Adayların Merkezî Yerleştirme İçin Tercih Yapabilecekleri Tablolar üniversiteler yüksek okular , şartları başarı sıralamaları kontenjanları özel şartları

Yer alıyordu

 YKS TERCİH KILAVUZU İÇİNDEKİLER

  1. YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

1 1.1. Merkezî Yerleştirme İçin Tercih İşlemi Nasıl Yapılacaktır?

1 1.2. Adaylar Yükseköğretim Programlarına Nasıl Yerleştirilecektir?

1 1.3. Yükseköğretim Programına Yerleştirilen Adayların OBP’lerinin Çarpılacağı Katsayılar

1 1.4. Merkezî Yerleştirme Yapılacak Yükseköğretim Programlarının Kontenjan ve Koşulları Nelerdir?

 1 1.5. Tercihler İle İlgili Koşullar Nelerdir?

1 2. TERCİH İLE İLGİLİ BİLGİLER

3 2.1. Tercihlerin Yapılması

3 2.2. Okul Birincilerinin Tercihlerini Yaparken Göz Önünde Tutacağı Hususlar

4 2.3. Engelli Adayların Tercihlerini Yaparken Göz Önünde Tutacağı Hususlar

4 3. YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAKTIR?

4 3.1. Merkezî Genel Yerleştirme Ne Zaman ve Nasıl Yapılacaktır?

 4 3.2. Merkezî Yerleştirme İşleminde Eşit Puan Alan Adaylara Nasıl Bir İşlem Yapılır?

 5 3.3. TÜBİTAK Yarışmalarında Başarılı Olanlar

5 3.4. Ek Yerleştirme Nasıl Yapılacaktır?

 6 3.5. Yerleştirme Sonuçları Nasıl Duyurulacaktır?

 7 4. YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA KAYIT İŞLEMLERİ

7 4.1. Kayıt İçin Gerekli Belgeler

7 4.2. Kayıtla İlgili Bilgiler

7 4.3. YKS Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanıldığı Bildirilen Yükseköğretim Programlarına Hangi Durumlarda Kayıt Yaptırılamaz?

8 4.4. ÖSYM’nin Yükseköğretim Kurumlarındaki Kayıt İşlemleri ve Bu Kurumlar Arasındaki Geçişlerle İlişkisi Var mıdır?

9 5. ÖZEL YETENEK GEREKTİREN YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARINA ÖĞRENCİ ALIMI NASIL OLACAKTIR?

9  Adayların Merkezî Yerleştirme İçin Tercih Yapabilecekleri Tablolar


2023 YKS SONUÇ  GERİ SAYIM SAYACI.2023 YKS Sınav Sonuçlarının Açıklanmasına Kaç Gün Kaldı?YKS TYT AYT YDT Ne Zaman Açıklanacak? 

2023 YKS SINAVLARI SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ

KAÇ GÜN KALDI?

[wpcdt-countdown id=”47623″]

 Sınavın sonuçlarının 20 Temmuz 2023 tarihinde açıklanması bekleniyor

YKS Sonuç Açıklanma Tarihi: 20 Temmuz 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş