İçeriğe geç

Çocuğum hangi okula gidecek 2020 2021? E-okul kayıt sorgulama nasıl yapılır meb ? E Okul Okula Başlama Yaşı Okula Başlıyorum Modülü okul kayıt sorgulama ekranı https://e-okul.meb.gov.tr

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre 2020 2021 eğitim öğretim yılında Ana sınıfı, İlkokul 1.sınıfa ve Ortaokul 5.sınıfa gidecek kayıt yaptırabilecek olan öğrencilerin hangi okullara kayıt yaptıracağı belli oldu..Çocuğum hangi okula gidecek e okul kayıt sorgulama nasıl Yapılır? İşte detaylar…..

     2020 2021 eğitim öğretim yılında Ana sınıfı, İlkokul ve Ortaokul sınıflarında okuyabilecek kayıt yaptırabilecek olan öğrencilerin hangi okullara kayıt yaptırabileceklerinin belli olduğu belirtildi .Çocuğunuz hangi okula gidecek e okul kayıt sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz..Çocuğum hangi okula gidecek sorusunu merak edenler yalnızca ilkokul velileri değil!..Anaokulu kayıt sorgulama ortaokul kayıt sorgulama da yapılan sorgular arasında..

    Yani e okul sistemine bakarak hem anaokulu hem ilkokul hem de ortaokul kayıt sorgulama yapabilirsiniz.

  Çocuğunun hangi okula gideceğini öğrenmek isteyen veliler e okul kayıt sorgulama ekranına bakarak cocuklarının hangi okula kayıt yaptırabileceğini öğrenebiliyor.. 2020-2021  eğitim-öğretim yılında bütün resmi okullarda eğitim görecek olan okul öncesi, 1.sınıf  ve 5. sınıf öğrencilerinin kayıtları ikametgah bilgileri esas alınarak MERNİS adres kayıt Sistemine göre e-okul üzerinden yapılıyor

E-OKUL ANAOKULU İLKOKUL ORTAOKUL KAYIT SORGULAMA EKRANI giriş nasıl yapılır? 2020 2021  Öğretim Yılı Okul Öncesi – İlkokul – Ortaokul e-Kayıt Sonuçları

Anaokulu ilkokul 1.sınıf ve ortaokul 5.sınıf öğrencileri velileri aşağıda verdiğimiz linke tklayarak kayıt yaptırabileceği okulları öğrenebilecekler.

Çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabını aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak öğrenin.

E OKUL KAYIT SORGULAMA LİNKİ İÇİN TIKLA

Yukardaki bağlantıyı tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır

Açılan sayfada;

GİRİŞ KODU: Yukarıda yazan kodu yazacağız.Bu kod her açılışta farkl farklıdır.Yukarda yazanı aşağı giriş kodu yazan yere ekliyoruz

TC KİMLİK NO:Bu kısma çocuğumuzun Kimlik no sunu yazıyoruz

DOĞUM TARİHİ: Bu kısma çocuğumuzun doğum tarihini yazıyoruz

Eğer yazdığımız bilgiler doğru ise MERNİS adres kayıt sistemine sizin yazdığınız şekilde işlenmişse çocoğunuzun okul durumu görünecektir.

Açılan okullarda KAYIT SINIFI OKUL ADRESİ VE OKUL TELEFON NUMARASI AÇILACAKTIR.

Anaokulu İlkokul Ortaokul Kayıtları Ne Zaman Başlıyor? Okul kayıtları Ne Zaman Yapılacak?

Anaokulu ilkokul 1.sınıf ortaokul 5.sınıf Okul kayıtlarının ne zaman başlayacağı şu an bilinmiyor Güncel açıklamalar MEB internet sitesi veya basın medya araçlarıyla duyurulacaktır.

ANA OKULUNA VE ANA SINIFINA HANGİ ÇOCUKLAR GİDECEK? Kaç Aylık Çocuklar anaokuluna ve anasınıfına gidecek

Anaokulu: Eylül ayı sonu itibarıyla 36-68 aylık çocukların eğitimi amacıyla açılan okulu,

Ana sınıfı: Eylül ayı sonu itibarıyla 57-68 aylık çocukların eğitimi amacıyla örgün eğitim ve hayat boyu öğrenme kurumları bünyesinde açılan sınıfı,” ifade eder.

Çocuğun eğitime başlayacağı Eğitim Öğretim döneminin başlayacağı Eylül ayının sonu itibariyle

Ana okuluna 36 ayını tamamlayan çocuklar ile 68 ayını tamamlayan çocuklar gidecek.

  • Çocuk 57-68 aylık ise kaydı otomatik olarak yapılır

    57 – 68 ay arasında olan çocuklar önceliklidir..
    Öncelikle 57 ,58,,59, 60, 61, 62, 63 , 64 ,65, 66 ,67,68 aylık çocukların kaydı yapılır..

  • Çocuk 35-56 aylık ise kaydı fiziki imkanlarına okulun kontenjan durumuna bağlıdır.Okulun kayıt alanında ikamet eden ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında ilkokula başlayacak çocukların kaydı yapıldıktan sonra fiziki imkânları yeterli ise;

    – Anaokulu Ve Uygulama Sınıflarına 36-56 aylık,

    -Ana Sınıflarına İse 45-56 aylık çocuklar da kaydedilebilir.

Diğer detayları Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretimkurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasınadair Yönetmelik maddelerinde bulabilirsiniz.

İLKOKUL 1. SINIFA HANGİ ÇOCUKLAR GİDECEK? Kaç Aylık Çocuklar ilkokula gidecek?

-İ)lkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul öncesi eğitim almamış olan 69-71 aylık çocuklara, okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtta öncelik tanınır.

-İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır.

-Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

– Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteler.”

-72 ay ve daha fazla ise eğitim zorunludur.Kayıtları otomatik olarak ilkokul 1.sınıfa yapılır.

-İlkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul öncesi eğitim almamış olan 69-71 aylık çocuklara, okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtta öncelik tanınır.

Yönetmeliğin ilgili maddeleri şöyle ;

MADDE 7 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin ikinci ve üçüncü fıkraları, beşinci fıkrasının (a), (b), (c), (ç) ve (d) bentleri, altıncı fıkrasının (a) ve (b) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(2) Okul yönetimi, öğrenim çağında olup nüfus kaydı bulunmayan çocukları, 25/4/2006 tarihli ve 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun ilgili hükümleri çerçevesinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı düzenlenmesi için nüfus müdürlüğüne bildirir ve Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası temin edilen öğrencilerin kesin kayıtlarını e-Okul sistemi üzerinden yapar.

(3) Yabancı uyruklu olup İçişleri Bakanlığınca verilen belge ile kimlik numarası edinen çocukların kayıtları bu kimlik belgesinde bulunan bilgilere göre yapılır. Türk vatandaşlığına kabul işlemleri devam eden çocukların Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası edinmelerinin ardından e-Okul sisteminde kimlik numarası güncellenir.”

“a) Anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 57-68 aylık çocukların kaydı yapılır. Okulun kayıt alanında ikamet eden ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında ilkokula başlayacak çocukların kaydı yapıldıktan sonra fiziki imkânları yeterli olan anaokulu ve uygulama sınıflarına 36-56 aylık, ana sınıflarına ise 45-56 aylık çocuklar da kaydedilebilir.

b) Bir grup oluşturabilecek kadar çocuk bulunmayan okullarda 36-68 aylık çocuklar aynı ana sınıfına kaydedilebilir.

c) İlkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul öncesi eğitim almamış olan 69-71 aylık çocuklara, okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtta öncelik tanınır.

ç) Eğitimlerine tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla devam eden öğrencilerden okul öncesi eğitimde bir sınıfta bulunacak özel eğitim ihtiyacı olan öğrenci sayısı 7/7/2018 tarihli ve 30471 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda düzenlenir.

d) Eğitimlerini tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla sürdüremeyecek durumda olan ağır düzeyde yetersizliği bulunanlar ile birden çok yetersizliği olan çocuklar, bu kurumlarda fiziki mekânın uygun olması ve özel eğitim öğretmeni istihdam edilmesi kaydıyla açılan özel eğitim sınıflarına kaydedilir.”

“a) İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

b) Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteler.”

E Okul OKULA BAŞLAMA YAŞI OKULA BAŞLIYORUM MODÜLÜ

Milli Eğitim Bakanlığınca e-Okul üzerinden çocukların okul öncesi çağ yaşını hesaplayan sağlayan “Okula Başlama Yaşı Hesaplama Modülü ne ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız

E Okul OKULA BAŞLIYORUM Okula Başlama Yaşı Hesaplama MODÜLÜ

2020 2021 ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK AY TABLOSU

DOĞUM

TARİHİ

KAÇ

AYLIK

30.Eylül 2020

OKUL

DURUMU

2017 EKİM

34

OKUL YAŞINDA DEĞİL

2017 EKİM

35

OKUL YAŞINDA DEĞİL

2017 EYLÜL

36

ANAOKULU (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 AĞUSTOS

37

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 TEMMUZ

38

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 HAZİRAN

39

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 MAYIS 

40

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 NİSAN

41

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 MART 

42

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 ŞUBAT

43

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2017 OCAK

44

ANAOKULU(Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

Anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 57-68 aylık çocukların kaydı yapılır. Okulun kayıt alanında ikamet eden ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında ilkokula başlayacak çocukların kaydı yapıldıktan sonra fiziki imkânları yeterli olan anaokulu ve uygulama sınıflarına 36-56 aylık, ana sınıflarına ise 45-56 aylık çocuklar da kaydedilebilir.

2016 ARALIK

45

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 KASIM

46

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 EKİM

47

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 EYLÜL

48

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 AĞUSTOS

49

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 TEMMUZ

50

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 HAZİRAN

51

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 MAYIS 

52

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 NİSAN

53

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 MART 

54

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 ŞUBAT

55

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

2016 OCAK

56

ANAOKULU veya ANASINIFI (Okulun Fiziki Şartlarına bağlı)

b) Bir grup oluşturabilecek kadar çocuk bulunmayan okullarda 36-68 aylık çocuklar aynı ana sınıfına kaydedilebilir.

2015 ARALIK

57

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 KASIM

58

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 EKİM

59

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 EYLÜL

60

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 AĞUSTOS

61

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 TEMMUZ

62

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 HAZİRAN

63

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 MAYIS 

64

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

2015 NİSAN

65

ANASINIFI YA DA YAŞ GRUBU

“a) İlkokulların birinci sınıfına, kayıtların yapıldığı yılın eylül ayı sonu itibarıyla 69 ayını dolduran çocukların kaydı yapılır. Ayrıca 66, 67 ve 68 aylık çocuklardan velisinin yazılı isteği bulunanlar da ilkokul birinci sınıfa kaydedilir.

2015 MART 

66

ANASINIFI Dilekçe ile 1.sınıfa gidilebilir

2015 ŞUBAT

67

ANASINIFI Dilekçe ile 1.sınıfa gidilebilir

2015 OCAK

68

ANASINIFI Dilekçe ile 1.sınıfa gidilebilir

Okul müdürlükleri, yaşça kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanları velisinin yazılı talebi bulunması halinde okul öncesi eğitime yönlendirir veya kayıtlarını bir yıl erteler.”

2014 ARALIK

69

1.SINIF ama Dilekçe ile ANASINIFINA GİDEBİLİR

2014 KASIM

70

1.SINIF ama Dilekçe ile ANASINIFINA GİDEBİLİR

2014 EKİM

71

1.SINIF ama Dilekçe ile ANASINIFINA GİDEBİLİR

2014 EYLÜL

72

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 AĞUSTOS

73

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 TEMMUZ

74

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 HAZİRAN

75

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 MAYIS 

76

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 NİSAN

77

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 MART 

78

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 ŞUBAT

79

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

2014 OCAK

80

İLKOKUL 1. Sınıf Zorunludur

Öğrencilerin OKUL KAYDI NEYE GÖRE BELİRLENİYOR? Adres önemli mi?

Öğrencilerin ve öğrenci adaylarının kayıt yaptıracağı okullar MERNİS adres sistemine dayalı olarak yapılmaktadır?


2020 2021 Çocuğum hangi okula gidecek, 2020 ve 2021 Okula Başlama Yaşı, 72 aylık çocuğumu okula göndermek istemiyorum 2020 69 ay kaç yıl, 72 aylık kaç yaşında olur, Adrese dayalı okul sorgulama, Adrese göre okul listesi, Adrese göre okul sorgulama ortaokul, Birinin hangi okulda olduğunu Nasıl öğreniriz, çocuğum hangi okula gidecek, Çocuğum hangi okula gidecek 2020 2021 ilkokul, çocuğum hangi okula gidecek 2020-2021, e okul çocuğum hangi okula gidecek, e okul kayıt sorgulama sayfası, e okul okul kaydı sorgulama, E okul okula başlıyorum modülü, E-kayıt, e-okul kayıt ol, e-okul kayıt sorgulama 2020 2021, E-Okul ortaokul giriş, e-okul sınıf şube öğrenme, hangi okula başlayacak, Okula Başlama Yaşı HESAPLAMA, Okula başlama yaşı MEB

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş