İçeriğe geç

MEB 1.Dönem 2.Yazılı Sınavları Örnek Soru Kitapçıkları İNDİR 2023 2024,Senaryolar Çözümlü Videolar Yayımlandı odsgm 4 5 6 7 8 9 10 11 12.Sınıflar

MEB 1. Dönem 2. Yazılı Sınavları Örnek Soru Kitapçıkları İNDİR,Senaryolar Çözümlü Videolar Yayımlandı odsgm 4 5 6 7 8 9 10 11 12.Sınıflar 2023 2024

    Millî Eğitim Bakanlığınca resmî ve özel ortaokullar ile liselerde okul genelinde yapılacak 1. dönem 2. yazılı sınavlara yönelik örnek soru kitapçıkları yayımlandı. Örnek soru kitapçıkları her sınıf düzeyinde hazırlanmış olup soruların çözüm videoları öğrencilerimizin erişimine açılmıştır.

     Yayımlanan örnek soru kitapçıkları öğretmenlere sınav uygulamalarında rehber niteliği taşırken örnek sorular, Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği’nde yer alan “…tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu…” ifadesinin öğrenciler tarafından daha net anlaşılması amacıyla hazırlandı. Ayrıca örnek soru kitapçıklarındaki soruların çözüm videoları, öğrencilerin girecekleri yazılı sınavlardaki sorulara nasıl cevap vermeleri gerektiğiyle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlayacaktır.

   Eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri, kendi il sınıf/alan zümrelerince hazırlanan konu soru dağılım tablolarına göre söz konusu örneklerde yer alan soru şekillerine uygun sınav sorularını hazırlayacaklardır.

    Örnek soru kitapçıklarına ulaşmak için Tıklayınız.

    Temel eğitim örnek soru kitapçıklarındaki soruların çözüm videolarına ulaşmak için Tıklayınız.

    Ortaöğretim örnek soru kitapçıklarındaki soruların çözüm videolarına ulaşmak için Tıklayınız.

    5.,6.,7.,8.,9.,10.,11. ve 12.sınıflar Türkçe Matematik,Fen Bilimleri,Sosyal Bilgiler, Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi,İngilizce, T.C. İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük,Fizik Kimya,Biyoloji, Türk Dili Ve Edebiyatı,Coğrafya,Tarih,Felsefe dersleri 1.dönem 2.yazılı örnek soru kitapçıkları indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

1.DÖNEM 2.YAZILI SINAVLARI SORU ÖRNEKLERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş